Remont mieszkania z rynku wtórnego - koszty

Potrzebujesz pomocy prawnika od nieruchomości?

Zadzwoń

Wymarzone cztery kąty coraz bliżej, jednak remont mieszkania z rynku wtórnego to zawsze dodatkowe koszty. Chcielibyśmy jak najszybciej się wprowadzić, jednak wiele rzeczy wymaga udziału fachowców, jak elektryka, montaż kuchni, czy generalny remont łazienki. W przypadku remontu mieszkania z rynku wtórnego mówimy o mniejszych kosztach, niż remont mieszkania od dewelopera, pod warunkiem, że nie wybieramy nieruchomości, która wymaga generalnych zmian. Jak kształtują się ceny i na co należy zwrócić uwagę?

Jakich kosztów za remont mieszkania możemy się spodziewać?

Oczywiście to, na jakie usługi się zdecydujemy, zależy zawsze od naszych własnych preferencji oraz stanu mieszkania. Wśród najpopularniejszych usług są oczywiście te elektryczne, związane z montażem dodatkowych gniazdek, innym poprowadzeniem instalacji, co związane jest z przearanżowaniem wnętrza. Dodatkowo stawiamy na fachowców, kiedy chodzi o tynk, malowanie ścian, cyklinowanie podłóg, ale też podłączenie profesjonalnego sprzętu kuchennego. Poniżej przedstawiamy średnie koszty remontu mieszkania z rynku wtórnego, które najczęściej należy ponieść:

  • Usługi murarsko-tynkarskie (docieplanie ścian, nowe wylewki, tynkowanie ścian i sufitów) zapłacimy ok. 175 zł za m2.
  • Instalacje elektryczne (montaż wyłączników, gniazd, lamp, podłączenie kuchenki elektrycznej) zapłacimy ok. 450 zł.
  • Za instalacje grzewcze (montaż pieca, grzejników, ogrzewanie centralne) zapłacimy ok. 700 zł.
  • Za cyklinowanie (parkietu, polerowanie bezpyłowe) zapłacimy ok. 40 zł za m2.
  • Za remont podłóg (przygotowanie podłoża, układanie paneli, płytek, listew) zapłacimy ok. 180 zł za m2.
  • Za malowanie ścian i sufitów zapłacimy ok. 30 zł za m2, jeżeli nasze malowanie będzie dwukrotne oraz będziemy potrzebować białej farby, oraz koloru.
  • Za wymianę okien wewnętrznych i klamek na nowe zapłacimy ok. 100 zł.
  • Za montaż urządzeń kuchennych (zlewozmywak, zmywarka, blat kuchenny, lodówka) zapłacimy ok. 340 zł.
  • Za biały montaż (prysznic, wanna, umywalka, pralka, WC) zapłacimy ok. 700 zł.

Wiele osób kupując mieszkanie z rynku wtórnego, decyduje się na takie, które nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Wówczas pozwala to na wprowadzenie się w krótkim czasie, a z biegiem czasu, na systematyczną wymianę poszczególnych sprzętów, mebli czy zmianę koloru ścian, kiedy środki finansowe na to pozwolą.

Dodatkowe koszty doliczone do remontu

Remont to jednak nie tylko usługi, które pozwalają nam na korzystanie z udogodnień, takich jak prąd, ogrzewanie czy działający sprzęt kuchenny. Aby dobrze mieszkało nam się w nowym domu, dochodzą również koszta mebli i dodatków, które urozmaicą przestrzeń mieszkalną. Każdy ma inny gust i preferencje, dlatego ceny określonych produktów warto sprawdzić indywidualnie na stronach internetowych producentów. Koszty remontu mieszkania z rynku wtórnego pod tym względem znacznie łatwiej oszacować, niż te dotyczące materiałów budowlanych czy czasu pracy ekipy remontowej. 

Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, w zależności od jego stanu faktycznego, trzeba mieć z tyłu głowy fakt, że remont może być konieczny. Koszty będą się różnić, w zależności od poziomu zaawansowania zmian, jakich chcemy dokonać

Sabina Pietrus

|

Specjalizuje się w prawie nieruchomości

2024-04-29 (aktualizacja: 2024-04-29)

#rynekpierwotny

Oceń artykuł:

Remont mieszkania z rynku wtórnego -koszty
Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zobacz podobne: